Bazı Kavramlar: 3 – Mobil Öğrenme ve Mobil Eğitimler

Her zaman her yerde öğrenme!

 

Mobil teknolojilerin gelişimi hayatın her alanında olduğu gibi eğitim ve gelişim konusunda da bir dönüşüme yol açtı. Birçok yeniliği ve fırsatı beraberinde getiren mobil dönüşüm, eğitim ve gelişim birimlerinin tüm çalışanlara, her zaman ve her yerde dokunmasını sağlıyor.

 
Bugüne kadar masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda görüntülenebilen içerikler, artık akıllı telefonlar ve tabletlerde de görüntülenebiliyor. Tabletlerde yer alan içerikler, tüm tabletler tarafından desteklenen HTML5 teknolojisinin daha rahat geliştirilebilir hale gelmesiyle birlikte öğrenme hedefleri doğrultusunda daha özgür tasarlanabiliyor.

 

E-öğrenme platformları da, mobil cihazlar için özel olarak geliştirilen ara yüzüyle her zaman her yerde öğrenmeyi destekliyor. İnternet tarayıcısından açılabilen platform, mobil cihaz erişimini tespit ederek, cihaza uygun bir arayüz sunuyor.

 

Mobil içerikler ve eğitim yönetim sistemlerinin yaygınlaşmasıyla mobil öğrenme çok daha fazla kullanıcıya ulaşarak önemini ve kullanımını artırıyor.

 

 

Kurumların eğitim ve gelişim ihtiyaçları için yeni nesil çözümleri tek bir çatı altında sunan, 20 yıllı aşkın sektör deneyimiyle Türkiye'nin ilk ve öncü eğitim teknolojileri firmasıdır.

Leave a reply:

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.