E-öğrenme Stratejisi Oluştururken Reklam ve Tanıtım Araçlarını Kullanma

E-ogrenme-Stratejisi-Olustururken-Reklam-ve-Tanitim-Araclarini-Kullanma

Bir eğitim programının değerini hedef kitleye anlatabilmek için, programın iyi bir iletişim stratejisiyle desteklenmesi gerekiyor. Reklam ve pazarlama faaliyetleri, eğitim ve gelişim programlarının kurum içinde tutundurulmasına destek oluyor.

Reklam ve tanıtım araçlarını kullanmak
Pazarlama araçları, çalışanlara e-öğrenmenin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını ve sağlayacağı faydaları anlatmak için yardımcı olur. Faydayı ön plana çıkaran e-posta duyuruları, meraklandırıcı animasyonlar (Teaser), tanıtım filmleri, posterler ve eğitim portalleri e-öğrenme programlarının ve faaliyetlerinin duyurulmasını ve program konusunda farkındalık yaratılmasını sağlar.

Eski katılımcıları da işe katmak
E-öğrenmeyi kullanan eski katılımcılar diğer çalışanların eğitim programından nasıl faydalanabileceklerini görebilmelerini sağlar. Kişilerin, bir eğitim programının onlara sağladığı yararları iş arkadaşlarından ya da meslektaşlarından duyması, eğitimi bu kişilerin gözünde daha anlamlı kılar.

Sosyal Medyayı Dahil etmek

Öğrenim platformunuz ve eğitimlerinizi diğer sosyal medya siteleriyle bütünleştirerek popüler bir boyut kazandırın. Öğrencilere, kazandıkları rozetleri platform dışında da paylaşmalarına fırsat verin (Tabii ki bunun için de onlara puan vermeyi ihmal etmeyin).

Rekabete Teşvik Etmek

Birazcık rekabet iyidir. İnsanları birazcık daha uğraşmaya iter ve aynı zamanda topluluk hissini pekiştirir. Online eğitimlerinizi düzenlerken liderlik sıralamalarını kullanarak kimin en çok rozete ya da puana sahip olduğunu gösterebilir ve kullanıcılarınızın bölümlere göre filtreleme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle öğrencileriniz kimin en başarılı olduğunu ve birinciliğe oturmak için neler yapmaları gerektiğini görebilirler.

İmrendirin

Fazladan bir teşvik olarak, neden platformunuzda bir yarışma düzenlemeyesiniz ki? Herkesi davet edin ve kazanana ödül olarak özel bir site bandı (banner) verin. Herkes görür görmez, bir sonraki sefere daha çok çabalayacaklardır.

Markanızı Yansıtın

Ara yüzünüzü şekillendirirken, eğitiminizin markanızı yansıttığından emin olun. Bu hem süreklilik sağlar hem de şirketinizi oluşturan genel değerleri pekiştirmiş olur.

 

Kurumların eğitim ve gelişim ihtiyaçları için yeni nesil çözümleri tek bir çatı altında sunan, 20 yıllı aşkın sektör deneyimiyle Türkiye'nin ilk ve öncü eğitim teknolojileri firmasıdır.

Leave a reply:

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.