Kazanan Takım Olma Uzerine

Al-Pacino-Any-Given-Sunday-Speech

Ya takımca kazanacağız ya da bireyler olarak kaybedeceğiz.
– Al Pacino’nun devre arası konuşması, Any Given Sunday filminden

Al Pacino’nun en iyi filmlerinden biri olan “Any Given Sunday”, kazanan takımın psikolojisini ve içindeki takim ruhunu sahneleyen kaliteli filmlerden birisi. Kazanmanın tek yolunun takım olmaktan geçtiğini anlatan ve bunun için her ufakcık fırsatın zafere gidecek yolda takımı ileri götüreceğini anlatan ve bunun omuz omuza takımca yapılabileceğini anlatan bu devre arası konuşmasından esinlenmemek elde değil.

Bizler de Enocta olarak, “Kazanan Takım – Satış Gücü Eğitimi” ile Satış Yöneticilerinin takımlarını birleştiren, bütünleştiren ve aynı amaç için onları sorumluluk almak için cesaretlendirecek, onlara koçluk yapacak, ekip ruhunu aşılayacak methodlar konusunda bilgi edinmesi için özel bir eğitim tasarladık.

team-career-business

Bu eğitimde sahalardaki satış yöneticilerinin sıkça rastladığı sorularla nasıl başa çıkabileceklerini öncelikli olarak düşünerek, onlara yardım edecek bir eğitim mimarisi çizdik. Bu eğitim, satış yöneticilerinin günlük çalışma hayatında karşılaşacağı olaylar karşısında sergileyeceği eylemler için kullanacağı faydalı enstrümanlar ve takımlarının performanslarını arttırmalarını hedefledik.

Kazanan bir takım kurabilecek miyim?”

“Ekibimdeki çalışanlar daha çok nasıl satış yapar?”

“Onları motive edemiyor muyum acaba?”

“Bu işi ekipten birine sorumluluk versem yapabilir mi, yoksa kendim mi yapmalıyım?”

Ekibi geliştirmek için neler yapıyorum, yaptıklarım yeterli mi?”

“Kendimi, ekibimi ve stresli satış süreçlerini daha etkin nasıl yönetirim?”

Bu gibi soruların zaman zaman satış yöneticilerinin aklına takıldığını;  ekip kurma, ekibi motive edebilme, satış gücünü tasarlama, çalışan performansını artırma, yetki devretme, satış süreçlerini yönetme ve satış sürecini hızlandırma gibi önemli konular hakkında bilgi sahibi olacağı bir eğitim düzenledik. Kalıcılığı artırmak için gerçekçi görsel ve diyaloglarla hazırlandı.

Enocta’nın sizler için sunduğu bu çözüm paketinin içinde,

Satış Yöneticisi Olma eğitimi ile çalışanlarınıza, bir satış yöneticisinin temel işlerinin ve sorumluluklarının neler olduğunu öğrenecek. Kazanan bir takım olmanın yolları, etkin ekip kurarak satış gücünü tasarlama ve satış yöneticisi olarak performansı yönetmek gibi temel sorumluluklar hakkında değerli bilgiler edinecekler.

Satış Ekiplerini Motive Etmenin 7 Adımı eğitimi sayesinde çalışanlarınıza satış ekiplerini işin içine nasıl dahil edebileceği, nasıl etkili iletişim kurabileceği ve genel olarak onları nasıl motive etmesi gerektiği konusunda içselleştirmesini sağlayacak örnek bir olay üzerinden öğrenecekler. Bu bağlamda, öğrendiklerini kendi hayatlarına yansıtabilmek için bu eğitim onları destekleyecek ve istek duymalarını sağlayacak.

Satış Yöneticileri için 4 Adımda Yetki Devri eğitimi ile çalışanlarınız, kime yetki verebileceğini belirleme, sorumluluk verirken neler yapması ve yapmaması gerektiği konusunda bilgi kazanacak.

Satış Ekipleri için 7 Adımda Koçluk eğitimi sayesinde satış yöneticileri, yüksek potansiyelli çalışanlarına zaman ayırmanın önemine, gelişmek, değişmek ve ilham vermek isteyen yöneticilerin çalışanlarına koçluk yaparak ve ekibinin performansını nasıl geliştirebileceği konusuna odaklanmış bir öğrenim içermektedir.

Satış Yönetim Süreci eğitimi ile Satış Yöneticileri, satış süreci içerisinde kullanacağı iş modelleri, piyasa ve rakipleri tanımanın önemini, satış sürecini hızlandırma metotlarını, müşteri geliştirme süreci ve mevcut müşterileri elde tutmanın önemi gibi bir Satış yöneticisi için hayati konularda sektörün referans kaynaklarının derlendiği eğitim sayesinde kaliteli bir bilgi birikimine ulaşacak ve bu eğitim sayesinde yaşamlarında uygulayabilecekleri taktiksel enstrümanlara sahip olacaklar ve bu bilgiler onların eylemlerinde performanslarını arttıracak sonuçlar elde etmelerini sağlayacak.

Kazanan bir takım olmak ve satış gücünü artırmak isteyen satış yöneticilerinin başarı yollarını açmak için onları bu eğitim ile tanıştırın.

BONUS: Al Pacino’nun devre arası motivasyon konuşması

Not: Favori motivasyon cümlenizi bize yorum bırakarak paylaşabilirsiniz. 🙂

Kurumların eğitim ve gelişim ihtiyaçları için yeni nesil çözümleri tek bir çatı altında sunan, 20 yıllı aşkın sektör deneyimiyle Türkiye'nin ilk ve öncü eğitim teknolojileri firmasıdır.

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.