Mobil Öğrenme Eğilimleri

Cep telefonlarımız ya da tabletlerimiz ile neleri yapmıyoruz ki şu an? Alışverişten oyuna, sosyal medyadan e-postaya görüntülü görüşmeden video tüketimine kadar kullanmadığımız alan kalmadı sanırım. Büyük şehirlerde yaşam çok hareketli. Sürekli sokakta, dışarıda bir yerden bir yere koşuşturma ile geçiyor. Bu süreçte yeni jenerasyonun eli sürekli cep telefonunda ve mobil cihazlarında…

 

Enocta olarak mobil dünyada olmak bizim için öncelikli. Her çıkardığımız ürün, içerik ve altyapı ile üçüncü partilerle hazırladığımız ürünleri kullanan entegrasyonların mobil olmasına dikkat ediyoruz. Özel olarak mobil geliştirmelerle ilgilenen bir ekibimiz var. 2016 yılındaki en önemli planımız içeriklerimizi yeni teknolojilere adapte ederken muhakkak mobil uyumlu olmaları ve hibrit hizmet vermek. Bu mobil uyum ve hibrit çalışma, yoğun bir günün ardından bir çalışanın saat 17:00 öncesi ofiste başladığı eğitimine servisine ya da toplu taşıma aracına bindiğinde Enocta platformundan kesintisiz ve kaldığı yerden devam ederek yoğun trafikte hayatına zaman kazandırması demek.

 

Küçük ve orta boyda ekranlarda bu davranış ve içerik tüketiş biçimine alışık ve barışık bir nesil için mobil eğitim platformları çok önemli. Bu sebeple yeni çıkardığımız ürünlerin önce mobil sonra web platformunda çıkması önceliklerimiz arasında.

 

Aşağıdaki infografik Oracle tarafından AB merkezli olsa da şirketlerin Mobil Öğrenme konusunda ne kadar istekli ve gelecek 3 yıl içerisinde bu alana nasıl eğileceklerinin bir göstergesi…

 

Oracle_Mobile_Infographic_0628_HR---September-2015_

1999 yılında kariyerine Koçbank’ta başlayan Emre TOK, Sırası ile ABank, Turkcell ve TTNet’te Ürün Geliştirme ve Yönetimi konularında çalıştıktan sonra 2008 yılında Microsoft Türkiye’de Internet Servisleri Grup Müdürü olarak atanmıştır. 2011 yılından itibaren Microsoft İngiltere’de Kıdemli Ürün Müdürü olarak 3.5 yıl görev yapmış ve Bing, OneDrive ve Outlook.com gibi ürünleri yönetmiştir. 2015 Şubat ayından bu yana Enocta’da Ürün ve Teknoloji’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Endüstri Mühendisi, MBA mezunu olup halen doktora çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve Selma’nın babasıdır.

Leave a reply:

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.