Mükemmel Liderler Hikaye Anlatır ve En İyi Hikayeler Aşk Hikayeleridir

En-iyi-Hikayeler-Ask-Hikayeleridir

Liderlik etmek istediğiniz bir işin, şirketin ya da kurumun hikayesini yazmak için, Deepak önce kendi aşk hikayenizi yazmanızı, ardından bu hikayeyi yaşamanızı ısrarla tavsiye ediyor. Ünlü roman ya da filmler gibi, en iyi liderlik anlatımları eğlenceli ve anlamlıdır. Ancak bu hikayeler sizde yankı bulmuyorsa, belki de yanlış hikayeyi yazıyorsunuzdur.

Şunu eklemek isterim ki, aşk hikayeleri ihtiras entrikalarından ya da kısa süreli romantizmden farklıdır. Kişisel ilişkilerde olduğu gibi, işle ilgili bir karar mı veriyorsunuz yoksa bir lider olarak kendinizi mi geliştiriyorsunuz, bunun ayrımını yapacak bilgeliktesiniz. Chris Dixon’ın “Kurucu/Pazar uyumu” konsepti bu konuya çok güzel değiniyor ve Deepak’ın düşüncelerini de yansıtıyor. Dixon “Kurucular bir startup’ın genellikle uzun yıllar devam eden bir girişim olduğunun farkına varmalı. Sadece onu anladığınız için değil, aynı zamanda sevdiğiniz için, içinde bulunduğunuz pazara uyum sağlamalısınız. Ve ürününüz ve pazar zamanla değiştikçe, sevmeye devam etmelisiniz. Bir endüstri ya da pazar için olan tutkunuz, girişiminizdeki başarınızı garanti edemez; ancak, pazarın problemini çözmeye yönelik uygulamalarınızda ısrar etmenizi sağlar” diyor.

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.