Tatil Sendromunu Ortadan Kaldıracak Enocta Eğitimleri

Tatil sonrası sendromu, maalesef iş hayatımızdaki gerçeklerden bir tanesi.
Belki de uzun zaman beklediğimiz bir tatilden normal hayatımıza döndüğümüz zaman bir hayal kırıklığı ve bir stres ile karşılaşıyoruz. E-postalar, işler ve toplantılar, tatilin bitmesinin getirdiği hüzün ile birleşiyor, çalışmaya geri dönmeyi zor bir hale getiriyor.

Tıpkı doğumgünü ve yılbaşı gibi dönüm noktalarında insanların kendilerine koydukları hedefler gibi, tatil sonrası dönemler de kurumlarda yeni başlangıçlar için güzel bir fırsat sunuyor. Bu noktada biz de Enocta Eğitim ve Gelişim Kataloğu’nda tatil sonrası sendromunu bir daha oluşmamak üzere ortadan kaldırabilecek 4 eğitimi sizin için filtreledik ve listeledik. Bu listeyi oluştururken eğitimlerin tatil sonrasında işe dönüşte kişileri hem kendi açılarından hem de kurum açısından rahatsız hissettirebilecek noktaları göz önünde bulundurduk. 

Bu şekilde düşünerek, kişisel gelişim, stres yönetimi, toplantı yönetimi ve zaman yönetimi konularını bir araya getirdik. Bu eğitimler;

  1. Sonuçsuz Toplantılara Son: Toplantı Yönetimi Gelişim Yolculuğu
  2. Kişisel Gelişim ve Motivasyon Gelişim Yolculuğu
  3. Mehmet Auf: Stresle Başa Çıkma Yolları
  4. Zaman Sihirbazı: Zaman Yönetimi Gelişim Yolculuğu

Hazırsanız, bahsettiğimiz bu eğitimlere hızlıca göz atalım.

(1) Sonuçsuz Toplantılara Son: Toplantı Yönetimi Gelişim Yolculuğu

Toplantılar, iş hayatında en çok rahatsız olduğumuz aktivitelerden. Her ne kadar efektif kullanıldığında gruplar ile etkileşimin en etkili yöntemi olsa da, yoğun gündemde iyi yönetilmediği zaman, malesef büyük bir zaman kaybı yaratıyor.

Toplantıları daha efektif hale getirerek iş hayatındaki korkulan zaman canavarından, etkili buluşmalara dönüştürmek mümkün. Mehmet Auf ve ADS Partners ile hazırladığımız bu gelişim yolculuğu, toplantıları verimli ve etkili hale getirmenize yardımcı oluyor. Fiziksel ve sanal toplantılarda yapılması gerekenleri anlattığımız bu gelişim yolculuğu ile toplantı süreçlerinizi daha etkili hale getirebilirsiniz. 

(2) Kişisel Gelişim ve Motivasyon Gelişim Yolculuğu

Beklentilerimiz, yaşadıklarımız ve tabi ki bakış açımız, işimizden aldığımız hazzı ve gelecek motivasyonumuzu doğrudan etkiliyor. Bu noktada yaşadığımız olumsuz duygular da iş yapış şeklimizi ve kişisel gelişimimizi negatif etkiliyor. 

Vidobu, Mehmet Auf ve Baltaş ile hazırladığımız bu gelişim yolculuğu, tüm bu kötü durumları fiziksel ve duygusal olarak yönetebilmemiz adına bizi geliştiriyor. Bu sayede, bir hedefi geliştirmeye yönelik çabalarımızda odağı ve olumlu beklentileri ifade eden motivasyon süreci yönetebilmelerimize yardımcı oluyor.

(3) Mehmet Auf: Stresle Başa Çıkma Yolları

Stres, hayatımızın her alanında olduğu gibi, iş hayatımızda da fazlasıyla duyduğumuz bir his. Bazen bir toplantı öncesi hazırlıklarımızdan emin olamadığımızda, bazen bir kriz anında, bazen ise bir işi yetiştirmeye çalışırken. Doğamızda olan bu hissi yok etmek oldukça güç, ancak bu hissi yönetebiliriz. 

Mehmet Auf ile hazırladığımız bu video koleksiyonu ile, stresi 360° öğreniyor, stresli hissettiğimizde nasıl davranmamız gerektiğini çok daha iyi bir şekilde kavrıyoruz. Bu durum da, tüm stresli durumların üstesinden daha güçlü gelebilmemize, kendimizi yöneterek stresli durumlardan başarıyla çıkabilmemize yardımcı oluyor.

(4) Zaman Sihirbazı: Zaman Yönetimi Gelişim Yolculuğu

Bahsettiğimiz bazı kavramların sebebi, bazılarının ise sonucu, tabi ki zaman yönetimi. Yoğun iş hayatlarımızda zamanın kontrolünü ele almak oldukça zor; ancak hepimiz üretkenliğimizi ve verimliliğimizi artırmak, çalışma süremizde daha rahat olmak istiyoruz. 

Baltaş, Mehmet Auf ve Vibons ile geliştirdiğimiz bu gelişim yolculuğunun amacı da, zamanı bilinçli bir şekilde kontrol ederek, kişinin verimliliğini ve üretkenliğini artırmasına yardımcı olmak. Bu program sayesinde, zamanı farklı açılardan tartıyor, etkin zaman yönetimi için yeni teknikler, önceliklendirme, oyalayıcı aktivitelerden kurtulmayı ve planlamayı öğreniyoruz.

Tatil Sendromunu Ortadan Kaldırın

Enocta Eğitim ve Gelişim Kataloğu ile siz de tatil sendromunun önüne geçebilir, daha verimli ve stressiz bir iş kültürü oluşturabilirsiniz. Organizasyonun kendi kendini geliştirebilmesi ve rahatlaması ile verimli hale gelmesi noktasında eğitimler ve uygulamalar ile destek olarak, bu daha keyifli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Unutmadan, bu stresli dönemi en hafif şekilde geçirmenin yollarını ‘Tatilden Döndükten Sonraki İlk İş Günü Sendromunu Yenmek’ başlıklı blog yazımızda anlatık, dilerseniz hemen göz atabilirsiniz.

Eğer eğitimler ile ilgili sorularınız varsa, bize [email protected] adresinden dilediğiniz zaman yazabilirsiniz.

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.