Uygulamalı Eğitimlerle Yazılımcılar Yeni Becerilerin Kodlarını Kırıyor

Günümüzün karmaşık teknolojisi, ustalaşana kadar pratik yapmayı ve defalarca başarısız olmayı gerektiriyor. Yazılım geliştirme uzmanları, ağ mimarları, veri bilimcileri, veritabanı yöneticileri, güvenlik uzmanları, sistem mühendisleri ve web tasarımcıları, son teknolojilere ait teknik becerilerin geliştirilmesinde, pratik uygulaması olmayan teoriyi yetersiz buluyorlar.

Küresel ekonomideki gerileme, üretkenliği artırmak için yeni teknolojilerin benimsenmesini hızlandırıyor. Forbes, işletmelerin hemen hemen her iş zorluğunun üstesinden gelmek için teknolojik çözümler benimsediğini açıkladı ve  bu çözümlerin hayata geçmesinin ancak deneyimli IT profesyonelleriyle mümkün olduğunu vurguladı.

İş ortağımız Skillsoft’un Technology and Developer eğitimlerinden sorumlu yöneticisi Michael Yoo, kaynakları kısıtlı bir piyasayı hafifletmenin yolunun, mevcut çalışanların becerilerini geliştirmek olduğuna inanıyor. Yoo, “Teknik profesyonellerle çalıştıkları yerde buluşmalı, öğrenmeleri ve öğrendiklerini akılda tutmaları için öğrenme bilimi hakkında bildiğimiz her şeyle destek olmalıyız. Uygulamalı deneyimlerin öğrenmeyi büyük ölçüde güçlendirdiğini kanıtlayabiliriz.”

Skillsoft Technology and Developer koleksiyonu, IT profesyonellerinin yeteneklerini geliştirebilmeleri için, her yıl, dünya çapında 5 milyondan fazla kişiye, 26 milyon saat teknolojiyle ilgili eğitim içeriği sunuyor.

Skillsoft’un Practice Labs Systems işbirliği ile hayata geçirdiği Uygulama Laboratuvarları (Practice Labs), öğrencilerin güvenli bir ortamında teknik becerileri pratik etmeleri için yetkinlik merkezi sağlıyor. Uygulama Laboratuvarları sanal altyapı kullanılarak kuruluyor ve kullanıcılar web tarayıcılarından gerçek donanım ve yazılıma erişim sağlıyorlar. Practice Labs Systems’ın kurucu ortağı Ricky Doyle, “Kullanıcıların gerçek dünyadaki çalışma durumlarına aşinalık kazanmalarına yardımcı olmak için sınırsız uygulamanın mevcut olmasını sağlıyoruz.” diyor.

Uygulama Laboratuvarlarının faydaları:

 • Gerçek iş senaryolarını kurgulayarak simule edebilirsiniz.
 • Yeteneklerinizi geliştirebilir ve akılda tutma oranınızı artırabilirsiniz.
 • Yoğun çalışma temponuzda 7 gün 24 saat erişerek, dilediğiniz yerde ve zamanda pratik yapabilirsiniz.
 • Yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Teknik profesyonellerin kariyer gelişimi, genellikle sertifikasyon sınavlarını geçmeye ve işverenlere yeterliliğini kanıtlamaya bağlıdır. Uygulama Laboratuvarları çözümü, her uzmanlık düzeyinde Skillsoft Technology and Developer eğitimlerine entegre edilmiştir. Skillsoft, kendi ödüllü öğrenme deneyimi platformu Percipio’dan e-eğitim, canlı Bootcampler ve Uygulama Laboratuvarları ve sertifikasyon deneme sınavlarını (TestPreps) bütünleşik bir çözüm olarak birlikte sağlamaktadır. Percipio ile sertifikasyon sınavlarına hazırlanan öğrencilerin % 92’si sınavda başarılı olmaktadır. Sonuç olarak, becerilerin geliştirildiği, akılda kalıcılığın arttığı ve kullanıcıların kariyer gelişim hedeflerine ulaştığı bir öğrenme deneyimi sunulmaktadır.

Uygulama Laboratuvarları, kendinden emin ve deneyimli yazılım geliştiriciler yetiştirir. Skillsoft kullanıcılarının % 85’inden fazlası, öğrendiklerini altı hafta içinde işlerinde uygulayabildiklerini bildirmiştir.

Tüm bunlara ek olarak, Ödüllü Skillsoft Technology and Developer Koleksiyonu ile IT ekipleriniz;

 • Bulut Teknolojileri, Veri Bilimi, Büyük Veri, Java, Python, C# ve Go gibi programlama dilleri, Vue.js, Express ve Angular gibi geliştirme framework’leri, mobil uygulama geliştirme eğitimleri, çevik (agile) proje yönetimi gibi yüzlerce konuda, 10.000 adet eğitime erişebilirler.
 • Yukarıda bahsi geçen eğitimlere, ödüllü öğrenme deneyimi platformu Percipio’dan erişirler.
 • Percipio’nun internet tarayıcı eklentisi ELSA (Embedded Learning Synchronized Assistant) ile, tam ihtiyaç duydukları anda, işin akışında öğrenirler.
 • APress, McGraw Hill, IT Revolution, Bleeding Edge Press ve Rocky Nook Publishers gibi dünyanın IT alanındaki lider yayın evlerinden çıkan 12.000 adet kitaba erişebilirler.
 • Google, CompTIA, Microsoft, Linux, AWS, Oracle, CISSP, SAS gibi 100’den fazla IT sertifikasyon sınavına hazırlanabilirler. Bu sertifikasyonlara sahip IT profesyonellerinden metorluk alabilirler.
 • Canlı sanal sınıf oturumlarına (Bootcamp) katılarak, uzman kişilerden öğrenme fırsatı yakalayabilirler. Skillsoft Bootcamp takvimine buradan ulaşabilirsiniz.
 • Percipio’daki Aspire Journeys adındaki, role dayalı gelişim yolculuklarına çıkabilirler. Bu şekilde kariyerlerini, bulundukları yerden, ulaşmak istedikleri noktaya taşımalarına yardımcı olacak becerileri geliştirebilirler.

Uygulama Laboratuvarları ve IT çalışanlarına yönelik Skillsoft eğitimleri hakkında daha fazla bilgi için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz! 

İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.