YazıyorumPRO ile Eğitimde Yeni Nesil İletişim ve Paylaşım Deneyimi Yaratın

Sosyal medya, yeni iletişim ve paylaşım ortamı olarak son yıllarda insanların hayatına oldukça nüfus etmiş bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar bu ortamlarda düşüncelerini, bilgilerini ve hatta eserlerini paylaşarak kendini ifade etmekle kalmayıp aynı zamanda kitleler arası etkileşimlerin içerisinde de yer alma fırsatını buluyorlar.

Tüm bu ihtiyaçlar için insanların ağırlıklı olarak bu mecraları tercih etmesi yeni bir deneyim alışkanlığı ve beklentisini de beraberinde getiriyor. 

Bu yeni iletişim aracının eğitim içerisinde yer almaya başlaması yine çalışanların da eğitim için benzer bir deneyim beklentisini ihtiyaç olarak karşımıza çıkartıyor.

Dolayısıyla kurumsal eğitim profesyonelleri olarak benzer deneyimleri yaşatacak ortamların kurgulanması ve eğitim süreçlerine entegre edilmesi konusunda çalışmalar yapmamız gerekmekte.

  • Eğlenceli,
  • Sosyal Medya Deneyimi sağlayan
  • Raporlanabilen,
  • Kitlelerle(diğer çalışanlarla) iletişim ortamı yaratan,
  • Bilgi üretimi, tüketimi ve paylaşımını gerçekleştiren kurgular üzerinde düşünülmesi ve böylesi kurgular yapılandırılması.

Bu açıdan Enocta’nın teknoloji ortakları arasına kattığı yeni ürün  YazıyorumPRO böyle bir deneyim yaratmaya aday.

İç/Dış Eğitmenler için Pekiştirici ve Derinleştirici Bilgi Paylaşım Ortamı Yaratın

Öte yandan kurumun tüm eğitim gelişim faaliyetlerinin sürdürülebilirliği için ve kurumiçi öğrenme kültürünün oluşturulması için eğitimenlerin sürekli bilgi paylaşımda bulunmaları oldukça büyük bir önem arzetmektedir. Dolayısıyla eğitim programları paralelinde eğitimenlerin yazacakları blog yazılarıyla;

  • Verilen eğitimler pekiştirebilir,
  • Ek derin bilgiler aktarabilir,
  • Ve farklı deneyimlerini paylaşabilir.

YazıyorumPRO tüm bu ihtiyaca yönelik yapılandırılabilecek bir mecra olarak da kuruma büyük katkılar sağlayabilir.

Tüm Çalışanlar için Kişisel Markalaşmanın Önemi

Günümüz kurumsal dünyasında birçok çalışanın aslında yetenekli ve sorumluluk sahibi olmasına ve iş yapmaktan kaçmamasına rağmen ne kadar üretken olursa olsun kendilerini gösteremedikleri bilinen bir gerçek. Kişisel reklamını iyi yapamayan, kendi kişisel markasını iyi oluşturamayan çalışanlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar başarılarını ortaya koyamadıkları için de bir süre sonra şikayetçiler ordusundaki yerlerini alıyorlar. Buradan hareketle tıpkı sosyal medya dünyasında olduğu gibi çalışanların ürettikleri ve paylaştıkları üzerinden takip edilmesi ve bu sayede ön plana çıkmaları yine Yazıyorum Pro üzerinden gerçekleşebilir.

Kurumsal Hafızanın Yönetimi

Kurum içi pek çok içerik e-postalarda ve toplu mesaj gruplarında kaybolup gidiyor. Her çalışanın deneyimlerini anlaşılır şekilde paylaşması, kurum içi bir platform olmadığı taktirde çok zor. 

Kurumların bu sorunlarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş YazıyorumPRO, kurum içi (veya halka açık) bir blog altyapısı. Kolayca içerik üretilebilmesi ve kurumsal hafızanın düzenli şekilde aktarılması için tasarlanmış YazıyorumPRO,’nun sunduğu araçlar ile kurumsal hafızanızı korumak ve geliştirmek   kolay. 

Her Kademeden Deneyim Paylaşımı

Her çalışanın ve yöneticinin kendi departmanı içinde veya şirket ile kurum kültürü, çalışma disiplini ve bazı püf noktaları gibi pek çok konuda öğreneceği konular olduğu gibi öğreteceği şeyleri da mutlaka var. Bu çok kıymetli deneyimin diğer çalışanlara aktarılması konusunda  YazıyorumPRO pratik içerik hazırlama araçları sunuyor. Bu sayede çalışanların kendi içeriklerini üretmesi eğlenceli hale geliyor. Her çalışan YazıyorumPRO ile kolayca içerik hazırlayıp, platformda paylaşabiliyor

Şirketler İçin Bir Tanıtım Blogu

YazıyorumPRO’nun sistemlere tam entegre altyapısıyla aynı zamanda tüm internet okuyucularına içerik üreten, müşterilere ürünlerin tanıtımı yolunda hazırlayacağınız ilgi çekici yazılarla dolu bir blog oluşturmak için de kullanabilir. Bu sayede kurumlar müşterilerine bu blog aracılığıyla dokunabilir, paylaşmak istediği her şeyi bu kanaldan paylaşabilir.

YazıyorumPRO Özellikleri

İyi bir yazma ve okuma deneyimi sunan YazıyorumPRO, bu özelliklerinin yanında bazı başka özellikler de sunuyor.

EEP Entegrasyonu

YazıyorumPRO, Enocta Eğitim Platformu’na tam entegre olarak çalışır. Böylece YazıyorumPRO’ya EEP’ye girdiğinizde tek tıkla ulaşabilir, ayrıca giriş yapmak ve ayrı bir hesap oluşturmak zorunda kalmazsınız. 

Kullanıcı Dostu Arayüz

Günümüzde kullanıcıya hitap etmek isteyen sistemlerin sunması gereken belki de  en önemli şey kullanıcı dostu bir ara yüz. Çoğu sitede gereksiz tonlarca şeyle kafanızın dağılmasından şikayetçisinizdir. YazıyorumPRO neye odaklanmak istiyorsanız size tam olarak onu gösteriyor.

Arama

Arama kısmından tüm içerikler içerisinde arama yapabilir ve aradığınız içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Keşfetme

Tüm kategorileri görebilir, beğenebileceğiniz yeni yazıları ve yazarları bulabilirsiniz.

Ana Sayfa

Ana sayfanız en son içerikleri görebilmenizi ve takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarına kolayca ulaşabilmenizi sağlar.

Alkışla & Takip Et

Size ilham veren yazıları alkışlayabilir, yazarları takibe alabilirsiniz. Alkışladığınız yazılara daha sonra tekrar ulaşmak ise çok kolay. Profilinize tıkladığınızda alkışladıklarım sekmesinden beğendiğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz.

Mobil Web Tarayıcılarında Görüntüleme

YazıyorumPRO Android ve iOS cihazlar ile uyumlu bir şekilde mobil tarayıcıları desteklemektedir. Yazı arama, okuma ve paylaşma gibi işlemleri mobil cihazınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Raporlama

Yazılarınızın ne kadar okunduğunu, beğeni sayısını ve takipçilerinizi sade istatistiklerle görebilirsiniz. Profilinizde istatistiklerim sekmesine tıklamanız yeterli. Seçtiğiniz zaman aralığındaki veriler otomatik bir tabloyla size sunulur. Böylece nelerin ilgi çektiği ve neyi geliştirebileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Etkili İçerik Hazırlama

Görseller
Kuşkusuz ki bir yazıyı sıkıcılıktan kurtaran ve destekleyen en önemli öge resimdir. YazıyorumPRO yazınıza mali tabloları veya kedi resimlerini (siz ne istiyorsanız) eklemenize olanak tanır. Yeni bir satıra geçtiğinizde karşınıza çıkan resim ekle butonuna tıkladığınız anda istediğiniz resmi kolayca seçip yazınıza ekleyebilirisiniz. Resminiz her türlü platformda düzgün görünecek şekilde otomatik olarak ayarlanır.

Link
Kaynak mı göstermek istiyorsunuz? Hemen gidilebilecek bir link ekleyin. Tıpkı resim ekleme gibi yeni bir satıra geçtiğinizde link ekle butonuna tıklayarak okuyucularınızı istediğiniz siteye yönlendirebilir, içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz.

İçindekiler Menüsü
YazıyorumPRO paylaştığınız yazılardaki başlıkları algılar ve kullanıcıların yazınızda aradığını daha da rahat bulması için otomatik bir içindekiler menüsü hazırlar. Böylece içerikleriniz çok daha düzenli hale gelir.

Metin Editörü
YazıyorumPRO, ofis programlarında kullandığınız ana metin araçlarını da kullanımınıza sunuyor. Blogunuzdaki görsel hiyerarşiyi güçlendirmek adına kalın ve italik yazabilir, liste ve benzeri metin düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Artık kurumunuzda  popüler bir blogger olmak zor değil.

Zamanlama
Sizce de her şeyin bir zamanı varsa yazılarınızı ileri bir tarihte yayınlanması için zamanlayabilirsiniz. Bu süreçte taslak olarak bekleyen yazınızı düzenlemeye ve donatmaya devam edebilirsiniz. Zamanı geldiğinde YazıyorumPRO yazınızı istediğiniz gibi paylaşır.

Etiketleme
Etiketleyin! Yazılarınızı yayınlamaya karar verdiğinizde size etiketleriniz sorulur. Aramalarda daha kolay ulaşılabilir bir içerik olmak adına yazınızla ilgili etiketler ekleyin. Örneğin içsel motivasyona dair bir şeyler yazdınız, öyleyse potansiyel etiketlerinizden biri #motivasyon olmalı. Yazınızın anahtar kelimelerini etiket olarak kullanın böylece talep edenlerin yazınıza ulaşmasını kolaylaştırın.

İletişime Geçin!

YazıyorumPRO sık sık girip bakılabilecek ve aramayla kolayca ulaşılması gereken içerikleri barındırır. Çokça güncellenir, kolay araçları sayesinde hızlıca içerikler üretilebilir. Kısa zamanda tüketilebilen etkili içeriklerle doludur.

Kurumsal hafızanızın oluşumuna güç katacak YazıyorumPRO ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın!


İletişimde kalın, yenilikleri kaçırmayın!

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.